Nová príručka ku kampaniam

24.9.2020

V rámci grantového programu Active Citizens Fund (ACF) sme v spolupráci s Via Iuris a konkrétne Milanom Šagátom a Danou Marekovou pripravili vzdelávací miniprojekt pod názvom – Kampaňové plánovanie – od aktivizmu k advokácii.  

Spomedzi uchádzačov sme vybrali 4 organizácie – Ipčko, Saplinq, Cyklokoalícia a Centrum Slniečko, ktoré pod vedením skúsených mentorov absolvovali niečo z teórie prípravy kampaní a následne si pripravili aj vlastné kampaňové plány pre najbližšie obdobie.  

Na záverečnom hodnotiacom stretnutí zaznelo o.i. nasledovné:  “…výnimočný program”, “…že sa to dá… problémov je mega… ale naučili sme sa, že môžeme zmeniť náš prístup a postupne sa nimi dá niečo robiť…” Organizácie tiež ocenili, že projekt im pomohol “…rozlišovať ciele a nástroje, realizovať aktivity krok za krokom, rozdeľovať prácu v tíme, triediť veci a zvážiť finančné aj ľudské capacity.” Ohlas zo strany absolventov programu svedčí nielen o ich spokojnosti, ale aj reálnom zlepšení v cielení ich advokačných aktivít.   

Na základe realizovaného projektu, ako aj vlastných skúseností,  Milan Šagát a Dana Mareková, pripravili takúto príručku na tému Ako viesť úspešnú a cieľavedomú kampaň v občianskom sektore

Príjemné čítanie.  

Menu